Tigar Hakkında

Tigar Tyres, Sırbistan'ın doğusundaki Pirot merkezli bir Sırp lastik imalat şirketidir. 2007 yılından bu yana, dünyanın en büyük ikinci lastik üreticisi Michelin'e aittir. Tigar lastiklerinin üretildiği fabrika, kauçuk ürünler üretmek üzere 1935 yılında kuruldu. 
1974'te bir lisans sözleşmesi, 1978'de BFGoodrich ile bir ortak girişim sözleşmesi imzalandı. 1959'da lastik üretimi başlayan firma 1972'de ilk radyal lastiğini üretti. 1997 yılında, en büyük lastik üreticilerinden biriyle lisans sözleşmesini yenilemek ve ticari işbirliği sağlamak için ortak girişim anlaşması imzalandı. İşbirliği, ortak bir şirketin kurulmasına ve 2007'de çoğunluk hissesine yol açtı.Tigar Lastiklerinin Ömrü

Lastikler, özellikleri zaman içinde değişen farklı tipte kauçuk bazlı bileşenlerden yapılır. Her bir lastik için bu gelişim, lastiğin içinde bulunduğu sıcaklık, nem, konum vb. bağlıdır. İklim, saklama koşulları, kullanım koşulları gibi birçok etkene bağlı olarak çalışma hayatı boyunca bunlara maruz kalır.

 

Kış Lastikleri 

Kış lastikleri ekim ile nisan ayları arasında kullanılabilir. Kış lastiği adı gibi kışın kullanılan lastiktir, yani sadece kar lastiği değildir. Bu yüzden araca takılması için karın yağmasını beklememek gerekir.

Yaz Lastikleri

Diş desenleri, kış lastiklerine göre daha az oyukluğaa sahiptir. Bu sayede kauçuk maddesinin yola daha iyi temas etmesi sağlanmıştır. Yaz lastiği daha sessiz ve yumuşak bir performans gösterir. Aracın yüksek derece performans göstermesi için yaz aylarında yaz lastikleri kullanılmalıdır.