Debica Hakkında

1937 yılında Amerika Birleşik Devletleri San Fransisco Golden Gate köprüsü açılışını kutluyordu, George VI. Büyük Britanya kralı oldu, ve Nobel Ödülü Macar Albert Szent Gyorgyi  ye verildi. Bu Polonya`nın en büyük lastik firması Dębica`nın  inşa edilmesine başlandı,bütün bunlar az yada çok aynı zamanda gerçekleşti. 
Debica markasının başlama tarihi Polonya hükümetinin aldığı kararla bir Orta Sanayi Bölgesi Kurmak amaçlanmıştı, bu birinci ve ikinci dünya savaşı arasındaki en önemli ekonomik girişimdi.Fabrika sentetik kauçuk üretiyordu,lastik ve boya üretimi Karpatların alt bölgesinde inşa edilmesi planlandı. Bir yıldan biraz daha fazla zaman sonra 59.500 km  metreküp ölçülen bir üretim tesisi çalışmaya hazır hale getirildi.

Debica Yaz Lastikleri 

Presto UHP 2, Presto HP, Passio 2, Passio, Presto Suv, Presto Lt

Debica Kış Lastikleri

Frigo 2, Frigo Hp 2, Frigo Hp, Frigo Suv, Frigo Suv 2


Debica - Polonya'nın Dev Yatırımı

İlk etkileri 1939 yılı sonbaharında görünmeye başladı.Planlara göre  ilk üretilen lastik yine bu yılın 30 Martında oldu. Debica marka tarihinin bir dönüm noktası ise ancak on yıl içinde gerçekleşti. Radyal otomobil lastikleri seri üretimi tanıtıldı,Radyal lastik üretimi  ve iç lastik üretimi için birkaç üretim tesisi inşa edildi.

Ancak ekonomik durgunluğa rağmen 1986 ve 1987 yılları arasında yeni tesisler tarım makineleri ve ağır vasıta lastikleri üretimi için açıldı.Bu tesislerde 700 kişinin istihdamı sağlandı ve hedef üretim kapasitesi yıllık 800.000 lastik oldu. Debica bugün Goodyear grup içinde tarım makineleri için iç lastik üreten tek firmadır. Üç yıl sonra firma Tarnów’da bir lojistik merkez açtı. Şu anda 46.000 m2 lik bir alana sahip olan bu merkezde tırların yanaşabileceği 46 modern rıhtım bulunmaktadır.