Continental Hakkında

Continental, ilk olarak 1871 yılında Hannover'da anonim bir şirket olarak kurulmuştur. İlk Alman zeplini için balon kumaşı üretimi sağlamış olan ve kanallı otomobil lastiği geliştiren ilk şirket ünvanını taşıyan Continental, otomotiv lastikleri sektöründe bunun gibi pek çok ilke imza atmıştır.
Avrupa’da başlıca binek ve hafif ticari araç lastiği (PLT) üreticilerinden biri olan Continental, orijinal ekipman ve yenileme pazarında dünyanın en büyük dördüncü binek lastiği üreticisidir. 1871 yılında Hannover, Almanya’da kurulan Continental dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçileri arasında yer alır. 

Köklü bir marka olan Continental kapsamlı bilgi ve deneyimini bir araya getirerek otomotiv endüstrisinde dünyanın bir numaralı lastik üreticileri ve tedarikçileri arasında yerini almıştır. Yıllardır sürdürdüğümüz kapsamlı araştırma ve testler lastiklerin genel performans üzerinde hayati bir etkiye sahip olmanın yanı sıra fren gücü üzerinde de büyük ölçüde etkili olduğunu göstermiştir. 


Lastik Etiketi Nasıl Okunur?

Güvenlik

Islak yol tutuşu, güvenli sürüş için bir lastiğin sahip olması gereken en önemli özelliklerinden biridir. Derecelendirme A’dan G’ye kadar olup, D kategorisi burada kullanılmamaktadır. A ve F kategorileri arasında 18 m’den fazla fren mesafesi farkı bulunmaktadır.

Yakıt Verimliliği

Azaltılmış yuvarlanma direnci yakıt tasarrufu sağlar ve CO2  emisyonunu düşürür. Derecelendirme A’dan G’ye kadardır. A sınıfı lastik en iyi yakıt tasarrfunu sağlarken G'ye doğru çıkıldıkça 100 km’de 6,61 litre yakıt tüketen bir araç için yakıt tüketimi 0,10 litre ile 0,15 litre arası artar.

Gürültü

Bu lastik tarafından üretilen dış gürültüdür ve desibel cinsinden ölçülür. Etikette ne kadar çok siyah çubuk gösteriliyorsa lastik o kadar gürültülüdür.